УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Капітальний ремонт у багатоквартирних будинках

У серпні поточного року ЖК “Чайка” буде святкувати 13 річницю свого існування. На теперішній час вік окремих багатоквартирних будинків у комплексі сягнув за 10 років.

Зрозуміло, що окремі конструктивні елементи та обладнання багатоквартирних будинків будуть потребувати або вже потребують капітального ремонту.

Яким же чином законно здійснюється капітальний ремонт в багатоквартирних будинках?

Спочатку розберемося, що таке капітальний ремонт.

Капіта́льний ремо́нт або ка́премонт (рос. капитальный ремонт; англ. overhaul; нім. Generalreparatur f, Generalüberholung f) – ремонт, що виконується для відновлення справності та повного або близького до повного ресурсу виробу з заміною або відновленням будь-яких його частин, включаючи базові. Капремонт будівель і споруд вважається таким, при якому відбувається заміна спрацьованих конструкцій і деталей чи заміна на міцніші та економічніші, які покращують експлуатаційні можливості об'єктів, що ремонтуються, за винятком повної заміни основних конструкцій, термін служби яких у даному об'єкті найбільший (фундаменти, стіни тощо). (https://uk.wikipedia.org/wiki/Капітальний_ремонт)

Капітальний ремонт - ремонт житлового будинку з метою відновлення його ресурсу з заміною за необхідності конструктивних та огороджувальних елементів, систем інженерного обладнання, а також поліпшення його експлуатаційних показників (ДБН В.3.2-2-2009 "Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт").

«Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 №76, визначено: «Капітальний ремонт будинку – комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних з відновленням або поліпшенням експлуатаційних показників будинку, із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій, інженерного обладнання та обладнання протипожежного захисту без зміни будівельних габаритів об’єкта та його техніко-економічних показників.».

Аналогічні роз’яснення про капітальний ремонт будівлі викладені і у листі Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 15 липня 2009 р. № 9/9-1056.

Отже, в цілому суть, сподіваємося, зрозуміла. Капітальний ремонт — це відновлення експлуатаційних характеристик об’єкта та їх поліпшення.

Щоб визначитися, які роботи відносяться до поточного ремонту, а які до капітального, необхідно звернутися до Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 р. № 150.
Відповідно до вимог Закону України “Про житлово-комунальні послуги” від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII Управитель багатоквартирного будинку зобов’язаний: інформувати співвласників багатоквартирного будинку про необхідність капітального ремонту (заміни) спільного майна багатоквартирного будинку, а також за рішенням співвласників багатоквартирного будинку та в межах виділених ними коштів організовувати виконання та виступати замовником робіт з капітального ремонту (заміни) спільного майна багатоквартирного будинку.

У разі прийняття відповідного рішення співвласниками багатоквартирного будинку управитель здійснює накопичення коштів на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку. Для цього за дорученням співвласників управитель зобов’язаний відкрити для приймання платежів та проведення розрахунків за багатоквартирним будинком, що перебуває в його управлінні, окремий банківський рахунок та забезпечити співвласникам багатоквартирного будинку вільний доступ до інформації про рух коштів на відповідному рахунку.

Кошти такого рахунка є власністю співвласників багатоквартирного будинку та використовуються виключно за цільовим призначенням.

 

ІНШІ СТАТТІ

 • Про необхідність укладання додаткової угоди

  У зв’язку із введенням в дію нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII управителем ініційовано внесення змін до існуючого договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.
 • Про хід укладання додаткових угод

  Відповідно до рішення Зборів співвласників багатоквартирних будинків Житлового комплексу «ЧАЙКА» ТОВ «ЗАРАЗ-1» – ТОВ «ЗАРАЗ-10» було обрано управителями багатоквартирних будинків. Також на Зборах були затверджені умови договорів про надання послуг з управління багатоквартирними будинками (далі – «Договорів»), а також вирішено, що кожен зі співвласників зобов’язаний укласти індивідуальний договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з управителями на умовах затверджених Зборами.
 • Про укладання додаткових угод

  Кому «нарешті», а кому «на жаль» держава таки «скинула» сферу житлово-комунальних послуг на плечі громад. Тепер громади, вони ж жителі, вони ж співвласники багатоквартирних будинків, вони ж споживачі, повинні думати та організовувати отримання своєчасних та якісних житлово-комунальних послуг. Добре, що ця сфера не є новою і в ній працюють професіонали з надання саме таких послуг, це – управителі багатоквартирних будинків та виконавці комунальних послуг.

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10