УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Про укладання додаткових угод

Кому «нарешті», а кому «на жаль» держава таки «скинула» сферу житлово-комунальних послуг на плечі громад. Тепер громади, вони ж жителі, вони ж співвласники багатоквартирних будинків, вони ж споживачі, повинні думати та організовувати отримання своєчасних та якісних житлово-комунальних послуг. Добре, що ця сфера не є новою і в ній працюють професіонали з надання саме таких послуг, це – управителі багатоквартирних будинків та виконавці комунальних послуг.

Саме зазначені три учасники правовідносин (споживачі, управитель та виконавці) і забезпечують належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб жителів.

Закон чітко зазначає, що стосунки між даними учасниками ґрунтуються на договірних засадах.

Як це виглядає в реаліях? Управитель (виконавець) формує перелік і ціну послуг. Ціна передбачає відшкодування витрат на надання послуг та певну рентабельність, як і у будь-якому бізнесі. Новий закон «Про житлово-комунальні послуги» трактує рентабельність житлових послуг як винагороду управителя.

На споживачів, у свою чергу, покладається погодження запропонованого переліку послуг і цін на них.
При цьому, слід пам’ятати, що ціна послуг не є константою, вона змінюється залежно від економічної ситуації у державі. Стійка загальнодержавна тенденція підвищення цін обумовлює зростання, інколи стрімке, виробничих витрат надавача послуг і це є об’єктивним, не залежним від останнього процесом.

Слід зауважити, що витрати на надання послуги дорівнюють її собівартості, виконавець не може її надавати дешевше ніж вона коштує, або надати її у скороченому виді, так як дотримується встановлених нормативів.

При теперішньому зростанні цін та наявних боргах жителів за спожиті послуги про рентабельність, навіть, не йде мова. Жителі послуги отримали, але не оплатили, витрати понесені, але не компенсовані. Відповідно, надання у подальшому якісних та своєчасних житлових послуг стоїть під питанням. А законодавець саме співвласників зобов’язав утримувати спільне майно багатоквартирного будинку належним чином. Отже боржники порушують не тільки закони України, а й права інших співвласників шляхом зменшення можливостей управителя щодо надання послуг з утримання будинку.

Вагомим аспектом взаємовідносин учасників сфери житлово-комунальних послуг є час.

Не можна припинити надавати житлово-комунальні послуги на період укладання домовленостей між сторонами і погодження їх переліку та ціни!

Тому, з метою забезпечення безперервності, своєчасності та усталеного порядку надання житлових послуг рішення споживачам слід приймати зважено, але ШВИДКО.

Справедливим буде визнати, що на сьогоднішній день взаємовідносини між усіма згаданими учасниками ще не розвинені до рівня беззастережного виконання прийнятих нормативних актів. У нас ще попереду проведення загальних зборів співвласників та укладання договорів про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, складених згідно з новим типовим договором. На цей час в державі не усі підзаконні акти у житлово-комунальній сфері прийняті та опрацьовані механізми з їх реалізації. Зміни тільки починаються і нас вони не оминуть.

Добре, коли люди розуміють усю складність наведених процесів і не шукають чорну кішку у темній кімнаті, якої, до того ж, там нема.

Гірше, коли споживачі не задумуються з різних причин про умови та обставини надання (отримання) житлово-комунальних послуг, або, навіть, піддаються впливу маніпулянтів, які під благим приводом пропонують бездіяльність (не змінювати нічого) на фоні турбулентних коливань соціально-економічних умов в державі та світі. Консервування ситуації та затягування з прийняттям рішень швидко зруйнує наявну систему життєзабезпечення багатоквартирних будинків.

В очікуванні осіннє-зимового періоду обслуговування будинків, у зв’язку із збільшенням фактичних витрат і приведенням переліку послуг у відповідність до вимог чинного законодавства, а також відповідно до вище зазначеного, управляюча компанія здійснила перерозподіл витрат у структурі затвердженого тарифу з урахуванням фактичної вартості наданих послуг, про що повідомила жителів і запропонувала укласти додаткову угоду. Економічне обґрунтування та порівняння існуючого і нового переліку послуг детально викладено на даному офіційному сайті управителя.

Шановні жителі житлового комплексу «Чайка», настійно просимо підписати надіслані Вам додаткові угоди!

Ваш підпис і є фактом погодження запропонованого управителем переліку і ціни житлових послуг відповідно до закону та реальних економічних умов.

Просимо Вас усвідомити можливі наслідки та дуже відповідально підійти до прийняття рішення. Зруйнувати легко, відновити важко, а створити нове майже неможливо. Давайте разом розвивати те, що вже є!

 

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10