УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Про необхідність укладання додаткової угоди

У зв’язку із введенням в дію нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII управителем ініційовано внесення змін до існуючого договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Зазначена необхідність обумовлена, в основному, двома причинами. По-перше, необхідність приведення у відповідність з вимогами нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII переліку послуг з управління багатоквартирним будинком, виключивши з нього послуги, що не входять до компетенції управителя; по-друге, це стрімке зростання цін у державі (http://zaraz.kiev.ua/?id=162). 

Для цього запропоновано внести зміни в пункті 1.2 зазначеного договору, що затверджений зборами Співвласників багатоквартирного будинку. Додаткова угода до Договору узаконює зміни щодо розмежування житлових та комунальних послуг згідно з статтею 5 наведеного Закону (http://zaraz.kiev.ua/?id=160). 

Однією із запропонованих управителем змін є вилучення з наявного переліку послуги з охорони спільного майна жителів. Погодьтесь, управитель дійсно не може надавати послуги з охорони, не маючи на це відповідної ліцензії.

Крім того, увесь 2018-й рік управитель був вимушений за рахунок внутрішніх резервів компенсувати зростання фактичної вартості утримання спільного майна багатоквартирного будинку і кількамільйонну заборгованість жителів за спожиті житлові послуги. Наразі резерви управителя вичерпано.

Щоб забезпечити безперервність у наданні послуг з управління багатоквартирним будинком у ЖК «Чайка» здійснено перерозподіл витрат у структурі затвердженого тарифу з урахуванням фактичної вартості наданих послуг (див.: http://zaraz.kiev.ua/?id=156).

Нажаль, запропоновані зміни знайшли розуміння не у всіх жителів ЖК «Чайка». Проте здорожчання фактичної вартості утримання спільного майна відбувається невблаганно і незалежно від бажання жителів чи управителя. Заплющити на це очі, при всій привабливості такого варіанту – не вийде. Бо запропоновані управителем зміни спрямовані на надання житлових послуг на високому, звичному для жителів житлового комплексу, рівні. Адже саме за чистоту, порядок, благоустрій, озеленення, безпечність проживання ЖК «Чайка» люблять жителі і цінують інвестори. Щоб і надалі безперервно підтримувати задану якість життя зміни до переліку та вартості послуг потрібно вносити оперативно, тим більше в умовах бурхливого економічного і соціального середовища.

Загалом, відмовитись від якоїсь послуги, з метою зниження ціни, звичайно, можна. Але жителі мають усвідомлювати, що відмова від однієї з послуг призведе до розбалансування і порушення роботи всієї налагодженої системи, адже всі послуги тісно пов’язані між собою. Та й немає в переліку надлишкових послуг – усі наявні є життєвонеобхідними для комфортного проживання у житловому комплексі. Ось від яких послуг можна безболісно відмовитись? Від дератизації та дезінсекції? Про них згадають, коли по підвалах і сміттєвих баках будуть ганяти пацюки, а в квартирах і під’їздах повзати таргани. Чи може перестати стригти газони, кущі, доглядати за деревами? Не освітлювати вулиці і місця загального користування в будинках? Не обслуговувати ліфти, внутрішньобудинкові комунікації, відмовитись від поточного ремонту насосних станцій?

Якість життя потребує капіталовкладень. Бажання зекономити чи відмовитись від окремих житлових послуг – це прямий шлях до зменшення капіталізації власної житлової нерухомості через повільний занепад житлового комплексу в цілому. Якщо це не Ваш шлях – підтримайте пропозиції управителя та підпишіть запропоновану додаткову угоду!

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10