УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
ПІДІГРІВ ГАРЯЧОЇ ВОДИ У БАГАТОКВАРТИРНОМУ БУДИНКУ


Підігрів води для потреб споживачів багатоповерхового будинку здійснюється системою централізованого гарячого водопостачання (надалі – система ГВП). Система ГВП спроектована у багатоповерхових будинках відповідно до Державних будівельних норм, які враховують санітарні потреби мешканців будинку у гарячій воді.
Витрати тепла на підігрів води, з урахуванням витрат тепла на циркуляцію у внутрішньо будинковій системі ГВП  та роботу рушникосушарок, при проектних показниках складають 0,05-0,06 Гкал на 1 м.куб. гарячої води.


Довідка.
Норма споживання послуги з централізованого постачання гарячої води на одну особу на місяць (з водопроводом, каналізацією, централізованим гарячим водопостачанням, з ваннами завдовжки більше ніж 1500 мм, обладнаними душами) становить 3,0 м.куб., встановлена Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 16.06.2015 №579.
Соціальна норма споживання (для нарахування субсидій) послуги з централізованого постачання гарячої води на одну особу на місяць становить 1,6 м.куб., встановлена Постановою КМУ від 06.08.2014 р. № 409.

У зв’язку з економічними важелями, а саме зростанням в продовж останніх 4 років ціни природнього газу у 5 разів для підприємств, що виробляють теплову енергію для потреб населення, значно зріс тариф на гарячу воду з 18 грн./м.куб. до 85,82 грн./м.куб.
Зрозумілою реакцією мешканців багатоповерхових будинків на підвищення ціни гарячої води стало суттєве зменшення її споживання із системи ГВП будинку.
Значна частка споживачів переорієнтувалася на підігрів води індивідуальними електричними водонагрівачами. Таке рішення приймалося одноосібно кожним власником, виходячи зі свого інтересу, можливостей, без врахування інтересів всіх співвласників будинку.
На мал. 1 наведені значення показників обсягів споживання гарячої води із системи ГВП у 2015 році (ціна природнього газу у квітні 2015 року зросла від 1310 до 3000 грн./тис.м.куб., відповідно тариф на гарячу воду зріс з 29,75 грн. до 50,30 грн./м.куб.)


 
При обсягах споживання гарячої води у березні 2015 року, близьких до проектних, було зафіксовано мінімальні витрати тепла на нагрів води (див. мал. 2).
В середньому по групі будинків обсяг споживання гарячої води із системи ГВП до осені 2015 року впав у 2-4 рази, а витрати тепла на нагрів води відповідно збільшилися.


 


При таких вартісних показниках, виробництво обслуговуючою компанією гарячої води стало економічно недоцільним, оскільки така висока ціна - непід’ємна для більшості споживачів, а теперішнє законодавство в сфері житлово-комунальних послуг забороняє поставляти послугу по ціні нижчій, ніж економічно обґрунтовані витрати - собівартість виробництва послуги.
І нагрівати та ганяти гарячу воду по системі ГВП, яка не розбирається та не сплачується споживачами – це злочин з боку керівника підприємства, оскільки він свідомо довів би це підприємство до банкрутства.
Рішеннями виконкому Петропавлівсько - Борщагівської сільської ради №№325-334 від 31.08.2016 р ТОВ «Зараз-1»  - ТОВ «Зараз 10» позбавлені права та обов’язку виробляти послугу з централізованого гарячого водопостачання у багатоповерхових будинках.
Для вирішення проблеми підігріву води була запропонована методика розрахунків, відповідно до якої споживачі компенсували би виключно витрати фактично спожитого тепла (на підігрів води, циркуляцію в системи ГВП, роботу рушникосушарок) та фактично використаної води, по показникам будинкових лічильників тепла та гарячої води відповідно.
Положення по проведенню прямих розрахунків по компенсації фактичних витрат теплової енергії на підігрів води, та самої води було затверджено рішенням виконкому Петропавлівсько - Борщагівської сільської ради №348 від 28.09.2016 р.
Положенням передбачено, що 20 % – це стала частка витрат тепла на циркуляцію в системі ГВП та рушникосушарках, інші 80% витрачаються на підігрів води, але:
 «У випадку зменшення рівня споживання води з системи гарячого централізованого водопостачання значення сталої частки може коливатися від 20 до 80 %, що підтверджується відповідним розрахунком».
І такі умови фактично вже склалися – коли система ГВП на 80-90%% працює як система опалення ванних кімнат та обігріву незаконно встановлених «теплих підлог».
Методика дозволяє обслуговуючій систему ГВП компанії переглянути розрахунок компенсації витрат тепла на циркуляцію та роботу рушникосушарок – до 80 % загальних витрат тепла, а для споживача це означає, що за рушникосушарку він буде сплачувати в 4 рази більше.
Але все ж таки приймати сумісне рішення про використання чи не використання системи ГВП багатоповерхового будинку повинні співвласники будинку.
Обслуговуюча систему ГВП будинку компанія може включити подачу води за умови, що:
1)    споживачі погасять борги по фактично спожитій тепловій енергій на підігрів води, циркуляцію у внутрішньо будинковій системі та рушникосушарках за попередні періоди;
2)    система ГВП буде приведена до стану, передбаченого проектом. Це означає, що від системи ГВП повинні бути від’єднанні незаконно підключені «теплі підлоги». 
Проектні потужності існуючої системи ГВП розраховані на обсяги підігріву води для задоволення потреб споживачів відповідно до санітарних норм у гарячій воді, постійного підтримання відповідного рівня температури гарячої води та роботу рушникосушарок, та аж ніяк не розраховані на приєднання до системи ГВП самостійно змонтованих власниками квартир «теплих підлог».

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10