УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Чому ламається ліфт?

Якщо ліфт виходить з ладу, «значить - це кому не будь потрібно». (с) Здавалося б, у першу чергу не зацікавлені у поломці ліфту жителі, які ним користуються. Але хто ж насправді їх ламає: забруднює, перевантажує, неправильно експлуатує, вчиняє акти вандалізму? Невже якісь невідомі зайди? Ні, свої люди. Подивіться на фото – хіба ті ліфтові кабіни хтось жаліє, береже? Скоріше користуються, як в останній раз. Скажімо, коли завозять будівельні матеріали і/або вивозять будівельне сміття – ліфти при цьому в такому стані, що важко повірити: брудні, перевантажені, подерті. Чи впливає це на роботу ліфту? Ще й як! Дивіться, ліфт загалом доволі тендітна штука. Візьмемо двері ліфту. Вони здійснюють величезну кількість циклів відкриття-закриття і дуже вразливі до механічних забруднень. Адже зазори в механізмах дверей регулюються в межах всього кількох міліметрів, а значить причиною блокування дверей і зупинки ліфта може стати звичайна серветка, яку необачливо кинули на підлогу, батарейка, обгортка з печива тощо.

   

 

  

Крім того, величезна кількість пилу і сміття з кабіни ліфту і поверхів потрапляє безпосередньо в ліфтову шахту і перешкоджає нормальній роботі ліфтових механізмів, зокрема, вантажозважувального пристрою (ВЗП). Так само негативно впливає на ВЗП перевантаження ліфту. Перевантаження ліфту вважається серед жителів дрібничкою – ліфт не рухається, дзеленчить дзвіночок та й годі. Достатньо зателефонувати диспетчеру, щоб прийшов майстер та розблокував ліфт. Насправді перевантаження значно скорочує строк служби ліфтів, призводить до перепроходу точних зупинок і крайніх положень, може стати причиною посадки на уловлювачі або буфер. Майстри-експлуатаційники та ремонтники дають коротке і містке визначення: перевантаження – вбивця ліфту.

Неправильна експлуатація це теж повільне вбивство. Наприклад, не можна штовхати стулки дверей в сторону відкриття – це призводить до виходу механізму реверсу за робочі позиції і зупинки ліфту. Для нормальної роботи механізму реверсу необхідна наявність між стулками дверей саме перешкоди, а не зустрічної дії. Активна допомога у відкритті дверей частинами тіла, перешкоджання або спроба штучного утримання дверей від закривання у більшості випадків теж приводить до зупинки і блокування ліфту. Аналогічний ефект справляє неадекватна поведінка користувачів у кабіні ліфту під час його руху – стрибки, демонстрація прийомів боротьби чи елементів акробатики.

Окрема тема для розмови – вандалізм. Практично всі додаткові елементи кабіни ліфту (кнопки, панель управління, поручні, вказівники і фурнітура) виготовлені з нержавіючої сталі. Проте і їх можна вивести з ладу, якщо, наприклад, поспішаючи, несвідомо тицяти в кнопки не пальцями, а ключами від квартири/машини. У випадку, коли користувач ліфту прагне продемонструвати силу молодецьку, ліфтова «фурнітура» заздалегідь опиняється в програші. Невже витримають кнопки виклику ліфту, коли на них відпрацьовують удари ногою? Або, що може протиставити вандалу металева табличка з правилами користування ліфтом? Питання риторичні, але і відповіді очевидні. Давайте нарешті почнемо доглядати і берегти наші ліфти або звикаймо ходити пішки.

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10