УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
За що платити ЖЕКу?

Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду несе відповідальність за безліч питань, пов’язаних з експлуатацією і утриманням багатоквартирних будинків. Це і благоустрій території і чистота в під’їздах, експлуатація інженерних мереж і поточний ремонт, вивіз сміття і прибирання снігу, полив газонів і повірка засобів обліку тощо. Повне обслуговування будинку непроста і відповідальна справа, хоча і не дуже помітна. Коли чисто і все працює спокусливо думати, що так воно відбувається само собою. Але ж ні, це щоденна, а в деяких випадках і цілодобова, кропітка робота, яка інколи й не помітна. Мабуть звідси іноді виникають питання: За що платити управляючій компанії? На що витрачаються наші гроші?


Що ж, давайте розглянемо, як планово розподіляються кожні 100 гривень, сплачені жителями, за позиціями послуг і робіт, які виконує управляюча компанія.
 
Тарифи з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій можна умовно розділити на  три великі складові: санітарне обслуговування будинків і прибудинкових територій, експлуатація і поточний ремонт будинків та інженерних мереж, а також послуг, оплату за які управитель перераховує субпідрядним організаціям і монополістам.


Як видно зі схеми, кошти, які проходять через управителя транзитом (позначені відтінками жовтого) завважують майже половину тарифу – 49 гривень 39 копійок! Найголовніші з них, це електроенергія за освітлення місць загального користування та живлення обладнання  – 20,91 грн., охорона житлового комплексу – 13,02 грн., технічне обслуговування ліфтів – 6, 14 грн.,  вивезення сміття – 4,13 грн. і послуги диспетчерського пункту – 3,63 грн. Тобто, на виконання основної частини послуг в управляючої компанії лишається лише половина зібраних грошей.  На що ж витрачаються вони?


Вагому частину тарифу – 34,18 грн. – складає санітарне обслуговування житлового комплексу (позначені відтінками зеленого), а саме ПРИБИРАННЯ: будинків, прибудинкової території, підвалів, технічних поверхів і покрівлі, вивезення снігу и посипання протиожеледними сумішами. Левова частка цієї суми – 15,15 грн., витрачається на прибирання парадних, холів, вестибюлів, сходових майданчиків та маршів. Тобто на те, що найбільше впадає в очі і оцінюється жителями.
Також до цієї частини тарифу відноситься й вартість озеленення. Напевно всім жителям ЖК «Чайка» подобається зелена і доглянута територія комплексу. Трохи більше 12 тисяч кущів і дерев, 6,6 гектарів газонів не тільки тішать око, але й потребують щоденного ретельного догляду.   П’ять з половиною гривень коштує праця садівників, підживлення, стрижка і полив газонів,  кронування дерев, профілактичні роботи для захисту рослин від шкідників і хвороб.


На третю велику складову тарифу, залишається – 16,53 грн (позначені відтінком блакитного). В цій сумі містяться витрати на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, систем протипожежної автоматики і димовидалення і, звичайно, поточний ремонт вищезгаданих систем. На ПОТОЧНИЙ РЕМОНТ конструктивних елементів будинків, а це: фарбування і побілка під’їздів, ремонт козирків і відмостки, фасадів і покрівлі, ремонт дверей і доводчиків, скління вікон в місцях загального користування тощо в кожній сотні гривень закладено… 6 гривень 14 копійок. Який ремонт можна зробити за такі гроші? Питання риторичне. Зрозуміло, всі ці ремонти не виконуються одночасно, а мають накопичувальний характер. Тобто гроші на ремонт, скажімо, під їзда накопичуються протягом кількох років, так як під’їзд, згідно з затвердженими нормативами, ремонтується раз на чотири роки.


Важливо пам’ятати, що ніяких дотацій від держави управляюча компанія не одержує, тому виділення коштів на ремонт і обслуговування будинків, прибудинкових територій залежить лише від добросовісного ставлення до оплати за житлово-комунальні послуги. Відверто низький рівень оплати примушує управляючу компанію оперативно перерозподіляти (якщо є що перерозподіляти) кошти на користь технічного обслуговування і ремонту за рахунок інших складових тарифу. На жаль, це означає, що задля термінового ремонту не буде вчасно виконуватися інша робота, яка теж впливає на якість життя в багатоквартирному будинку. На те не дуже звертається увага, поки світло горить, ліфти працюють, під’їзди чисті, сміття прибране, газони доглянуті, бо так і має бути, адже про комфорт і зручність проживання дбає управляюча компанія.   Проте жителі мають усвідомити –  даний тариф встановлений з розрахунку, що все обладнання в будинку і прибудинковій території відпрацює передбачений виробником термін експлуатації. У тариф зовсім не закладено кошти на ремонт/відновлення обладнання, яке виведене з ладу внаслідок непроектного використання, через недотримання правил та вимог інструкцій з безпечної експлуатації, вандалізму тощо. В такому випадку коштів на ремонти, звичайно, не вистачатиме.

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10