УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах. Реле напруги реагує на ці зміни практично миттєво, відключаючи подачу електроенергії і включаючи її після того, як напруга приходить до норми. При короткочасних стрибках напруги реле витримує паузу перш ніж відновити постачання електроенергії в квартиру. Така пауза потрібна, щоб переконатися в стабільності рівня напруги, що особливо важливо для безперебійної роботи холодильників і кондиціонерів. Адже виробники рекомендують  повторне включення цих приладів не раніше ніж через 4-5 хвилин, необхідних для коректної роботи хладагента.

Важливо пам’ятати, що реле напруги, як правило, не захищають від перевантажень чи коротких замикань. В свою чергу автоматичні вимикачі (автомати) не захищають від коливань напруги. Не розуміючи принцип роботи цих пристроїв, споживач робить свою головну помилку  при виборі реле напруги – неправильно підбирає потужність. Номінал сили струму, що вказаний на реле, означає силу струму, яку дане реле може пропустити через себе, але не розімкнути! Тобто, щоб вберегти реле напруги від високих струмів перед ним має стояти автоматичний вимикач з номіналом меншим на 25-30% від максимального струму вказаному на реле напруги. Таким чином, якщо на вашому ввідному автоматі вказано 32А, то реле напруги вам потрібно на 40А.  

Варто знати, що реле напруги повинно залишатися в робочому стані при всіх можливих коливаннях напруги в мережі.  До них відносяться не лише 220В +/- 10% , тобто від 198В до 242 В, але й 380В, а з урахуванням припустимого відхилення реле напруги повинно працювати в діапазоні до 400-420В. Також слід звертати увагу на характеристики автоматичних вимикачів, які встановлюються перед реле напруги. В більшості з них реакція на струм, який не сильно (не в декілька разів) перевищує номінал, дуже повільна, час спрацювання для таких струмів фактично не нормується. Найбюджетніші з автоматів з характеристикою «С» гарантують швидке, за долі секунди, спрацювання лише при десятикратному перевищенні напруги.

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10