УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Що не можна змивати в унітаз

Не відкриємо для багатьох америку, але змивати в каналізацію можна далеко не все, що хочеться. Навіть звичайний туалетний папір, потрапляючи в унітаз, не розчиняється безпосередньо в унітазі, а починає довгу подорож по лабіринтах каналізаційних труб. Лише в очисних спорудах він розщеплюється за допомогою ферментів, що розкладають целюлозу. Щоб зрозуміти, чим можна засмітити, заблокувати або зупинити каналізаційний стік, розглянемо як влаштована і працює внутрішньобудинкова і міська каналізація.

Каналізація – це розгалужена система трубопроводів, яка об’єднує сотні і тисячі домоволодінь, з'єднаних в каналізаційні мережі. Перед тим як потрапити в очисні споруди, стік проходить по трубах сотні і тисячі метрів, долає численні повороти, нахили і падіння. Швидкість його потоку змінюється: десь сповільнюється, десь прискорюється. На відміну від чистої рідини, вода, збагачена жирами, органікою, дрібним сміттям, має властивість застрягати на поворотах і розгалуженнях, утворюючи численні засори.

Окремий «головний біль» – проходження стоків через каналізаційні насосні станції. Потужні насоси дуже часто блокуються різного роду сміттям і виходять з ладу. Коштують вони сотні тисяч гривень, а руйнуються копійчаним непотребом. Наприклад, пластиковими паличками з льодяників чупа-чупс – майстри їх визбирують тисячами, буквально мішками! Якщо додати до цього ще й засоби особистої гігієни, памперси, фрукти і овочі, одяг, будівельне сміття, то стане зрозуміло, що від такого навантаження каналізаційну систему лихоманить, вона працює на межі. Значить, безперебійність роботи центральної каналізації залежить в першу чергу від правильної експлуатації, зокрема, від того, що в неї зливається.

Давайте визначимо, що ж не можна змивати в каналізацію:

Будівельне сміття. Найкращий пломбіратор каналізації.

Ватні палички. В воді не розчиняються, а розвалюються окремо на вату і пластмасову паличку. У свою чергу, разом з жиром, що знаходяться в стічній воді, вони утворюють засори.

Гігієнічні прокладки. Утримують рідину всередині себе. Не розчиняються у воді, розбухають і припиняють рух рідини.

Подушечки для зняття макіяжу. Складаються з ватного волокна. У воді розкладаються на волокна, які злипаються і засмічують труби.

Памперси. Утримують рідину всередині себе. Не розкладаються у воді і створюють в неприємні сюрпризи в найнесподіваніших місцях каналізації.

Тампони. У воді не розчиняються, а розбухають. Є найбільш поширеними причинами засмічення унітазів.

Пластик (пакети, пробки). Дуже небезпечні, міцні і не розкладаються у воді. Навіть маленький корок з пластика може привести до утворення суттєвих засмічень.

Обгортка з цукерок. Разом з жиром і водою такі фантики призводять до утворення великих корків в каналізації. Лише невелика кількість видів упаковки розчиняється у воді.

Волосся. У певній кількості дуже швидко призводить до засмічення труб.

Презервативи. Обов'язково викидайте презерватив в смітник. В каналізації створюють багато неприємностей.

Жир. Пристає до стін каналізаційних труб і разом з іншим сміттям створює засмічення.

Жувальна гумка. Не розчиняється у воді. Разом з жиром, волоссям або іншими відходами призводять до засмічення і закоркування труб.

Дитячі іграшки. У воді не розкладаються і разом з жиром утворюють засмічення, які важко видалити.

Кавова гуща. Містить жир, який пристає до стін каналізаційних труб.

Наповнювачі для котячого туалету. З усіх видів, тільки наповнювачі з деревини дозволяється змивати в унітаз, оскільки пресовані гранули з часом повністю розкладаються у воді. Проте, набряклі гранули можуть легко викликати засмічення, тому навіть їх краще в унітаз не змивати.

Прострочені ліки. Можуть опинитися у водоймах.

Померлі домашні тварини. Ставтеся з повагою до домашніх улюбленців. Останню шану слід віддавати належним чином.

І на сам кінець. Якщо у сім’ї є діти, то в каналізації може опинитися, що завгодно: улюблена іграшка, мамин телефон, а то й татова заначка. Хочеться вірити, що дорослі жителі мають більше розуму і досвіду, щоб не перетворювати унітаз на сміттєпровід.


ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10