УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Голуби - друзі чи рознощики інфекцій?

Взаємини між людиною і голубом – складні. Частина людей називає їх не інакше як "літаючими щурами" і рознощиками інфекції.  Проблема птахів, що живуть поруч з людиною, виникає тоді, коли у них є доступна, постійна кормова база, що дозволяє їм розмножуватися у величезних кількостях. Адже голуби дуже плідні - одна пара може вивести за рік сорок вісім пташенят. А коли їх дуже багато, вони стають екологічно небезпечні.

Голуби можуть носити на собі близько 90 збудників різних хвороб, сім з яких становлять небезпеку для людини. При тісному спілкуванні з голубами, навіть під час годування, є ризик вдихнути частинки пилу зі збудниками. Найбільш поширені інфекції - орнітоз, сальмонельоз та хвороба Ньюкасла. Після контакту з птахом, зараженим орнітозом, у людини проявляються ознаки пневмонії. Таке захворювання вражає ряд органів і центральну нервову систему, тому лікується щонайменше місяць.

Сальмонельоз вражає травний тракт і протікає теж досить важко: висока температура, нудота, блювота. А ось хвороба Ньюкасла, або так звана псевдочума птахів, уражає практично всі системи організму. Причому симптоми схожі з ознаками застуди, тому встановити точний діагноз, так само як призначити лікування і підрахувати кількість захворювань, винуватцями яких стали голуби, вкрай складно.

Німецькими експертами було встановлено, що більше половини голубів в країні уражено дуже небезпечним захворюванням - пситтакозом (так називається хвороба папуг, яка за допомогою вірусів викликає важкі, іноді смертельні випадки захворювання дихальних шляхів). При цьому особливо серйозному ризику піддаються діти і люди похилого віку, тобто ті, хто охоче спілкується з цими пернатими.

Ще одна причина нелюбові до голубів – пташині екскременти. Невдоволення багатьох жителів багатоквартирних будинків викликають сусіди, які постійно підгодовують птахів, які в свою чергу гадять на припарковані машини або чужі балкони. Підраховано, що один голуб виробляє близько  11 кг екскрементів на рік, які падають на тротуари, будинки і голови громадянам. У зв'язку з цим чимало країн розробляють і втілюють плани дій по боротьбі з пернатими.

У Венеції, Флоренції, Женеві, Парижі, Лондоні, Гельсінкі та ряді інших міст заборонено годувати голубів на центральних площах, так як вони псують і забруднюють історичні будівлі і пам'ятники.

 

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10