УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Хто затверджує тарифи на послуги з утримання багатоквартирного будинку?

Держпродспоживслужба нагадує про необхідність затвердження тарифів на послуги з утримання будинків органами місцевого самоврядування

У ході позапланових перевірок, проведених впродовж останнього часу територіальними органами Держпродспоживслужби на звернення споживачів та суб’єктів господарювання, що надають житлово-комунальні послуги, встановлено ряд порушень при застосуванні тарифів на зазначені послуги.

Так, відповідно до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів. Рішення про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій приймається виключно органами місцевого самоврядування.

Перегляд тарифів на ці послуги для виконавців (з урахуванням змін, які відбулися в нормативно-правових актах), здійснюється органами місцевого самоврядування на основі наданих виконавцями розрахунків економічно обґрунтованих планованих (нормативних) витрат.

Разом з тим, 1 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким визначено процедуру управління багатоквартирним будинком управителем. Відповідно до статті 11 даного Закону, управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за згодою сторін та зазначається у договорі з управителем.

Зазначимо, що статтею 13 чинної редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено:

- послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо),

- послугу з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо).

Відповідно до статті 12 Закону витрати на управління багатоквартирним будинком включають, зокрема, витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку.

Таким чином, на відміну від цін на послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків, які визначаються виключно за договором (домовленістю сторін), тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій підлягають встановленню органами місцевого самоврядування.

Що стосується визначення управителя багатоквартирного будинку, то виходячи з вимог Закону призначення його здійснюється:
1) за рішенням співвласників багатоквартирного будинку – шляхом визначення відповідної форми управління багатоквартирним будинком;
2) за результатами конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку, який проводиться відповідним органом місцевого самоврядування.

За таких умов, ціна на послугу з управління багатоквартирним будинком:
- визначається за згодою сторін та зазначається у договорі з управителем – коли співвласники самостійно приймають рішення про форму управління та функції з управління багатоквартирним будинком передають управителю;
- визначається за результатами конкурсу з призначення управителя – на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

Також хочемо звернути увагу споживачів, що враховуючи вимоги чинного законодавства з питань соціального захисту населення, пільги та житлові субсидії надаються на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Можливості надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком наразі не передбачено.

Згідно з роз’ясненнями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, опублікованими на офіційному сайті міністерства, Мінрегіоном спільно з Міністерством фінансів та Міністерством соціальної політики опрацьовуються можливі шляхи врегулювання питання стосовно надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком.

Слід також зазначити, що перевірками виявлені факти надання житлово-комунальних послуг за незатвердженими в установленому порядку тарифами. В усіх випадках суб’єктам господарювання надаються обов’язкові для виконання приписи щодо розрахунку тарифів відповідно до затверджених порядків формування тарифів на житлово-комунальні послуги та подання їх на затвердження уповноваженим органам. До посадових осіб, винних у скоєнні порушень державної дисципліни цін, застосовуються адміністративні стягнення.

http://www.consumer.gov.ua/newsContents.aspx?HID=2662

 

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10