УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Що таке УПРАВЛІННЯ будинком?

Відповідно до положень чинної редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року № 1875-IV поняття «управління будинком» розкривається у визначенні поняття «управитель» - це особа, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі - управління будинком) і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору».

Закон України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” 14 травня 2015 року № 417-VIII більш детально визначає поняття «управління багатоквартирним будинком» – це вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов'язків співвласників, пов'язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.

Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.

За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися УПРАВИТЕЛЮ або всі функції - об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку).

Співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об'єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Управління багатоквартирним будинком УПРАВИТЕЛЕМ здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про:
визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем;
обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням;
визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком;
визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком.

При цьому, слід відрізняти поняття «управління багатоквартирним будинком» від поняття “послуга з управління багатоквартирним будинком“.

За функціональним призначенням серед інших житлово-комунальних послуг ЗАКОН УКРАЇНИ «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року № 1875-IV визначає послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків: балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо.

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII вказує, що послуга з управління багатоквартирним будинком – це результат господарської діяльності суб’єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору.

Також даний закон зазначає, що послуга з управління багатоквартирним будинком є виключно житловою послугою і включає:
утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за згодою сторін та зазначається у договорі з управителем.

Умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Витрати на управління багатоквартирним будинком включають:
1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку;
2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;
3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення;
4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.

Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10