УПРАВЛЯЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10 Диспечер 044 593 40 62, 067 402 3904
ПРО НАС ЗАКОНОДАВСТВО НОВИНИ ДОВІДНИК
ПОСЛУГИ ГРАФІК ПРИЙОМУ СТАТТІ ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Територія площею 39 га
223 000 кв.м житлової та нежитлової площі

Управляючі компанії ТОВ "ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10" - сучасний принцип
якісного обслуговування будинків і прибудинкової території
у комфортному заміському житті!

СТАТТІ


Інструкція по експлуатації
багатоповерхових багатоквартирних будинків
Поточний ремонт VS капітальний ремонт багатоквартирного будинку

Серед населення України переважає думка, що сплачуючи за послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкової території (далі послуги з утримання будинків), жителі тим самим сплачують і за увесь ремонт багатоквартирних будинків. А значить управляюча компанія зобов’язана проводити й капітальний ремонт.

Проте це помилкове уявлення, адже до складу тарифу на послуги з утримання будинків не входить виконання капітального ремонту.

В перелік послуг з утримання будинків разом з іншими включений поточний ремонт.

Отже, доцільно розібратися – чим відрізняються ПОТОЧНИЙ від КАПІТАЛЬНОГО ремонту багатоквартирних будинків.

Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджені наказом Держкомітету України з питань ЖКГ, дають наступні визначення понять:
ремонт будинку – комплекс будівельних робіт, спрямованих на відновлення, з можливим поліпшенням експлуатаційних показників елементів будинку;
капітальний ремонт будинку – комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов'язаних з відновленням або поліпшенням експлуатаційних показників будинку, із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій, інженерного обладнання та обладнання протипожежного захисту без зміни будівельних габаритів об'єкта та його техніко-економічних показників;
поточний ремонт – комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання.

Метою капітального ремонту є комплексне усунення несправностей будинку та обладнання, зміна, відновлення або заміна їх на більш довговічні й економічні, поліпшення експлуатаційних показників будинку, здійснення технічно можливої й економічно доцільної модернізації жилих будинків з установленням приладів обліку тепла, води, газу, електроенергії і забезпечення раціонального енергоспоживання.

Особливістю поточного ремонту є задіяння мінімальних технічних засобів і коштів при плановому виконанні технічних операцій для відновлення експлуатаційних характеристик будинку, шляхом заміни або технічного відновлення ресурсу його складових частин.

Періодичність проведення поточного ремонту за кожним видом будинків, враховуючи їх технічний стан та місцеві умови, визначається власником жилого будинку. При цьому, поточний ремонт повинен проводитись з періодичністю, яка забезпечує ефективну експлуатацію будівлі з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту, реконструкції) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт або реконструкцію.

Перелік ремонтних робіт на кожен будинок, включений до річного плану поточного ремонту, розробляється виконавцем послуг або власником.

Поточний ремонт виконується виконавцем послуг власними силами або із залученням підрядних організацій.

Отже, капітальний ремонт передбачає більш широкий комплекс технічних операцій, які також спрямовані на відновлення початкових експлуатаційних характеристик будинку, але зачіпають більш відповідальні і важливі у конструктивному відношенні елементи будівлі.

Загалом можна вважати, що і капітальний, і поточний ремонт передбачають усунення несправностей, проте мають різний рівень та масштаби робочих заходів.

Ця різниця більш детально розкрита у Примірному переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, що затверджений наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10 серпня 2004 №150, в якому визначаються роботи з технічного обслуговування, поточного та капітального ремонтів житлових будівель.

Очевидно, що складність, масштабність і вартість робіт при капітальному ремонті значно переважають роботи при поточному ремонті.

Для власників житла найголовніша різниця між поточним і капітальним ремонтами полягає в оплаті ремонтних робіт. Нагадаємо ще раз, що до складу тарифу на послуги з утримання будинків включений лише поточний ремонт конструктивних елементів і комунікацій будинку.

За капітальний ремонт власники житла (співвласники будинку) повинні сплачувати окремо.

Чому так?

Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та Цивільний кодекс України визначають, що власники квартир у багатоквартирному будинку є співвласниками спільного майна: допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання та елементів зовнішнього благоустрою. Спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.

Крім того, зазначений закон покладає на співвласників зобов’язання забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проводити поточний і капітальний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Також, даний закон визначає, що співвласники приймають рішення на зборах з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт.

Таким чином, проведення капітального ремонту будинку та його фінансування є обов’язком співвласників багатоквартирного будинку.

Як це має відбуватися?

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017, що буде введений у дію з 10.06.2018, зобов’язує УПРАВИТЕЛЯ інформувати співвласників багатоквартирного будинку про необхідність капітального ремонту (заміни) спільного майна багатоквартирного будинку та за рішенням співвласників багатоквартирного будинку та в межах виділених ними коштів організовувати виконання та виступати замовником робіт з капітального ремонту (заміни) спільного майна багатоквартирного будинку.

У разі якщо за дорученням співвласників УПРАВИТЕЛЬ здійснює накопичення коштів на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку УПРАВИТЕЛЬ зобов’язаний відкрити для приймання платежів та проведення розрахунків за кожним багатоквартирним будинком, що перебуває в його управлінні, окремий банківський рахунок та забезпечити співвласникам багатоквартирного будинку вільний доступ до інформації про рух коштів на відповідному рахунку. Кошти такого рахунка є власністю співвласників багатоквартирного будинку та використовуються виключно за цільовим призначенням.

 

ІНШІ СТАТТІ

 • Про використання реле контролю напруги в квартирній електромережі

  Реле контроля напруги – це пристрій, який в автоматичному режимі захищає електричну побутову техніку від можливих коливань напруги вище або нижче номінального значення у 220 В у однофазних мережах.
 • Управитель розкриває цілі зборів співвласників

  Навіщо ТОВ «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» (далі – Управителі) ініціювали та організували проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків у ЖК “Чайка” у травні 2019 року.
 • Проект кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території будинку № 13 на 2019-2020 роки

 • НОВИНИ

  ТЕЛЕФОНИ СЛУЖБ

  СТАТТІ

  ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

  СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

        © 2017 УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ ЗАРАЗ 1 - ЗАРАЗ 10